חתונה ואמצעי מניעה

חתונה ואמצעי מניעה

אני לא תופסת עמדה שיפוטית, כמובן. זה לא מענייני. אני כן מציעה לשאול רב, ודווקא אומרת שהיום הרוב מתירים לתקופה קצרה.

מחבר: ד"ר חנה קטן

לנשות חיילים יש יתרון של 'הנדוס' המחזורים בהתאם ליציאות של האיש כדי להיות טהורה עבורו כשהוא מגיע- כך ישנה תרומה חשובה לזוגיות.

אני מספרת שחשוב לדעת שברכת הפריון איננה מובנת מאליה, ושהסיכוי להרות מידי חודש בגיל צעיר הוא סביב 15 אחוז , אם הכול תקין. [כי חלק מבוהלות שזה יקרה מידית]

אם הבחורה מבוגרת [מעל גיל 30] אני אעמיק אתה ואמליץ לחשוב שוב על העניין עקב השעון הביולוגי שעלול לתקתק ללא רחם. אבל ההחלטה תהיה שלה.

אגב, בדרך כלל, החתן יותר מעוניין בדחיית ההיריון מהכלה [ולכן  ברור  כל כך למה האיש נצטווה על מצוות 'פרו ורבו' ולא האישה]

אני מוסיפה ומתריעה על כך שלעיתים האישה תרגיש לא טוב עם הטיפול ההורמונלי- ודווקא ההיריון יכול לעבור  בטוב, כך שהיא מנסה לדחות הריון כדי שתהיה תקופה 'טבעית' של זוגיות בריאה, ולא כך.

ועוד- ההיריון לא מגיע מיד. וישנם תשעה חדשים- להתכונן אליו ולבנות זוגיות יציבה ושמחה, והוא הדבק האמתי בין בני הזוג. אני ממש לא נוגעת בנושא ההלכתי.

 

ןכך גם כשרוצים לבנות מרחב זוגי. כדי להרגיש בנוח לפתוח את הלב שלנו כלפי השני, כדי שנרגיש בטחון לחשוף את נימי הנפש העדינים שלנו, לשתף במחשבות וברגשות הכי פנימיים שלנו, לחוות את ה'ביחד' ואת הייחוד של הקשר המיוחד שבינינו - ניצור מרחב זוגי, בו נפליג בתוך ביתנו פנימה למרחבי האהבה שבינינו. ניצור אווירה אינטימית שתורכב מכל החושים – נסעד יחדיו ארוחה זוגית מפנקת, עם ברבורים מפוטמים [לא פחות] ויין טוב שישמח לבב, כאשר ריחות מענגים עוטפים את חלל המרחב, ונביט זה לעיניו של זה ונתבונן בשפע אור נשמתו, נשמע מוסיקה משמחת, נקשיב לדיבור הפנימי של הרֵע האהוב, נשיח את אשר על ליבנו, וניתן דרור לחושניות ולמתנות שהקשר הגופני הקדוש שלנו מזמין לנו. זה חשוב לאורך ימים ושנים, כדי לתבל את הקשר ולשמר את חיוניותו היוקדת. וזה חשוב פי כמה וכמה בתחילת הקשר, בהתרקמות הראשונית של הבריאה החדשה - הקשר הזוגי בינינו. כדי שנוכל להרגיש מאוחדים נייחד את זמננו אחד לשני. ניצור מרחב אינטימי פרטי שישזור את חוטי האהבה סביבנו בקשר בר-קיימא. החיבור בין שני עולמות, בין הירח לשמש, בין הנוגה למאדים, בין השכל לרגש, בין הצלע לבין העפר - זוקק טיפוח מיוחד, התכנסות והתבדלות, כדי ליצור את התעצומות של ה'ביחד'.