כך עושים זאת נכון

כך עושים זאת נכון

רציתי לומר לכם, ידידי, שאני ממש לא מזדהה עם הנטיה הלא-טבעית שלכם ללכת לרצות את אנשי ידיעות אחרונות. יש משהו לא טבעי במעשה הזה. אבל אם זה מה שאתם בוחרים – אני מכבד את הבחירה שלכם.

מחבר: הרב איתי אליצור

שבועים עברו מאז הראיון של הרב פרץ לידיעות אחרונות, ובמהלך השבועים האלה ראיתי כמה וכמה דתיים שהתנדבו מרצונם לפרסם ולכתוב מה הם היו עונים לעתונאי חצוף מידיעות שהיה שואל אותם שאלות חצופות כדי להפיל אותם בפח.

בין כל התשובות שראיתי, התשובה הכי טובה היתה התשובה של הרב רפי, שפשוט ענה תשובה טובה ומתבקשת.

לגופו של עניין רציתי לומר לכם, ידידי, שאני ממש לא מזדהה עם הנטיה הלא-טבעית שלכם ללכת לרצות את אנשי ידיעות אחרונות. יש משהו לא טבעי במעשה הזה. אבל אם זה מה שאתם בוחרים – אני מכבד את הבחירה שלכם. אלה החיים שלכם והילדים שלכם. רק תרשו לי לתת לכם כמה טיפים לפני שאתם הולכים לראיון.

ובכן, כך עושים זאת נכון:

ש. מה היית עושה אם הבן שלך או התלמיד שלך היה אומר לך שיש לו נטיות הפוכות?

ת. אנחנו מחוייבים ומחנכים לעקרון המוסרי של התורה-התנ"ך ושל הטבע האנושי: ברית של איש ואשה במסגרת הנישואין.  כיהודים אנו גם מחנכים לנישואין בין יהודי ויהודיה. לזה אנו מחנכים.

ש. ואיך תתייחס אם הבן שלך דוקא נוטה לכוון אחר.

ת. כמו שהייתי מתייחס לכל בן שיש לו קושי, או בעיה כלשהי. הייתי אומר לו שאני מכיר אותו ומאמין בו וביכולת שלו להתגבר על הבעיה ולחיות כאחד האדם. הוא יותר חזק מהנטיה הזאת. ואם הוא צריך סיוע – נסייע לו, ונמצא את המומחים לכך.

ש. זה באמת בעיה או קושי?

ת. אני לא מבין למה צריך להסביר דבר כה פשוט: איש צריך לשאת אשה כדי שיוולדו להם בנים ובני בנים ובני בני בנים עד סוף כל הדורות. כך בנוי העולם. משפחה בנויה מאב ואם. אין אדם בעולם שאין לו אב ואם.

ש. אבל היום יש פתרונות לכל דבר. גם שני גברים יכולים להוליד ילד.

ת. קודם כל, אין פתרונות. עוד לא שמעתי על ילד שנולד לשני אבות. הפתרונות שיש הם אשליה. אבל נניח שאתה צודק, שיש פתרונות. האם אתה מעדיף שאדם יהיה בעל מום עם פתרון, או שאתה מעדיף שהוא יהיה בריא?

ש. ואיך תתייחס אליו אם הוא בכל זאת מעדיף להיות בעל מום עם פתרון?

ת. כמו שאני אתייחס לכל אדם שנולד עם קושי והוא לא רוצה להתמודד אתו והוא רוצה שהחברה תממן לו פתרונות במקום שהוא יתמודד בעצמו. או כמו כל אדם שקשה לו לרוץ ולכן הוא מעדיף לא להתגבר על הקושי אלא ללכת להיות שקמיסט ושאחרים ילכו במקומו ליחידה קרבית.

ש. אבל לזה הוא נמשך?

ת. אז מה? מה זה חשוב? ואם אדם נמשך לאשת רעהו וגם היא נמשכת אליו והם לא מסוגלים להפסיק לחשוב זה על זו? ואם אדם נמשך למאכל שמזיק לו? ואם אדם נמשך לסיגריות? לאלכוהול? לסמים? המייחד את האדם הוא שהוא לא הולך אחרי משיכותיו אלא מושל בהן. ואגב, לא במקרה הלגיטימציה ליחסים חד-מיניים באה בדור שנותן לגיטימציה גם לניאוף.

ש. ואם הבן שלך היה אומר שהוא לא רק בעל נטיות הפוכות, הוא גם מצטרף לקהילה ולארגונים הגאים?

ת. טוב, זאת כבר שאלה אחרת לגמרי. זה כבר ממש ממש לא דומה לשאלה הראשונה ששאלת אותי. כאן הייתי מגיב כמו שמגיבים לילד שאומר שהוא מצטרף להארי קרישנה, או לקו קלוקס קלאן, או להבדיל, כמו שאתה היית מגיב אם הבן שלך היה מצטרף לנוער הגבעות או לעצמה יהודית (שמבחינתי, אגב, שתי האחרונות לא כ"כ רצויות, אבל אני מכבד את הבחירה שלו).

ש. תעזוב את הבנים שלי, בסדר? חצוף. למרות שאתה פוליטיקאי אתה צריך לשמור על קצת נימוס ולא להגיד דברים לא מנומסים על הבנים שלי.

ת. חשבתי שנסתדר עם נוער הגבעות, אבל אתה לא משאיר לי ברירה אלא רק את הארי קרישנה וקו קלוקס קלאן.

ש. אבל מה אתה משוה? הארגונים האלה לא חוקיים.

ת. ואם הם היו חוקיים היית מסכים שהבן שלך ילך לשם? ברור שכל מה שלא חוקי הוא לא מוסרי, אבל זה עדיין לא אומר שכל מה שכן חוקי הוא בהכרח כן מוסרי. הקומוניזם היה חוקי לגמרי בהרבה ארצות. לא רק שהוא היה חוקי, גם היה לא חוקי לחשוב אחרת. בדיוק כמו המשטר שהארגונים הגאים משליטים כאן בכח.

ש. ובכל זאת מה אתה משוה? סמים ואלכוהול מזיקים לאחרים, חד-מיניות לא מזיקה לאחרים.

ת. בדיוק כמו התשובה הקודמת. נכון שכל מה שמזיק לאחרים לא מוסרי, אבל זה עדיין לא אומר שכל מה שלא מזיק לאחרים בהכרח כן מוסרי. רק מוסר רדוד מאד אומר לא מכיר שום שיקול אחר מלבד השאלה האם הוא מזיק לאחרים. למעשה, גם אתה לא מאמין בזה, ואני יכול להביא לך דוגמאות לדברים שלא מזיקים לאחרים וגם אתה תודה שהם לא מוסריים, וטוב שכך.

אבל גם עצם הטענה שלך לא נכונה. החד-מיניות מזיקה לאחרים. וודאי שכל הארגונים האלימים והלא-סובלניים שסותמים את הפה לכל מי שמעז לחשוב אחרת מהם – פוגעים באחרים. חד מיני שמצפה שהחברה תתן לו פתרונות מלאכותיים, ודאי פוגע בחברה. ולמעשה, כל התרבות הזאת פוגעת בכל כך הרבה אנשים. הרי עד לפני מאה שנה כמעט כל מי שנולד עם נטיה – היה מתגבר עליה. כי הוא בכלל לא חשב שיש אפשרות אחרת (מלבד אחוזים בודדים שכנראה היו גם אז). הוא נשא אשה והוליד בנים והיה מאושר. היום התאבון גדל ואיש אף פעם לא שבע. ואגב, זה נכון לא רק לגבי הארגונים הגאים, הארגונים הגאים הם רק חלק קטן מהתרבות המחנכת את האדם ללכת אחר תאוותיו ולחיות חיי הוללות ללא רסן. זה הורס את כל החברה. מי שגדל בחברה שבה ברור כשמש שכל איש נושא אשה וחי רק איתה – רוב הסיכויים שהבעיות והקשיים שלו לא יתפרצו. הבעיה מתחילה כשמתחילים להעמיד סימני שאלה על דברים ברורים ופשוטים, ומעלים פיתויים על ימין ועל שמאל. זה מה שגורם קשיים לצעירים.