לא להתנצל

לא להתנצל

למה יש אנשים שכה מזועזעים מהרעיון שכל מי שנאף ייענש- פורסם ב"ערוץ 7"

תאריך: כסלו תשע"ט מחבר: הרב איתי אליצור

אתמול שוב שמענו את מצעד המתנצלים: "זה לא נכון, בית הדין הרבני לא קבע שאשה שנאפה לא תקבל מחצית הרכוש, אתם מעוותים את דבריו".

למה להתנצל? נניח לצורך העניין שבית הדין הרבני אכן קבע שאשה שנאפה לא זכאית לקבל את מחצית הרכוש המשפחתי. מה הבעיה בפסק הזה?

היא הפרה בצורה ברורה את הכלל הכי חשוב בבית, הרסה את הבית, גרמה לכך שעכשיו בעלה חייב להתגרש, ועכשיו עוד יש לה עזות מצח כדי לדרוש את חצי הרכוש??

פשוט שלא מגיע לה. למה יש אנשים בציבור שהרעיון הזה כה מזעזע אותם?

למה יש אנשים שכה מזועזעים מהרעיון שכל מי שנאף יֵיענש?

מפני שיש אנשים שחיים בתרבות שבה הניאוף כבר הפך להיות חלק מהחיים. הם חיים בבוץ של סיפוק יצרים, הם התאהבו בבוץ התאוותני הזה. הם לא רוצים לוותר עליו. התרבות שלהם מכילה שירים על ניאוף, ספרים על ניאוף. זה חלק מהתרבות שלהם. ובשם התרבות הפרימיטיבית הזאת הם באים לתקוף את הרבנות.

אתם שמים לב לאבסורד? מי שמייצג את התרבות המקדשת את התאוו למה יש אנשים שכה מזועזעים מהרעיון שכל מי שנאף יֵענש?

ה והניאוף, עוד מעז להשמיץ את התרבות הנקייה והאנושית. אין גבול לחוצפה.

לא רק שהם בוגדים, הם מתעקשים להפוך את זה לנורמה. הם רוצים שכל החברה תֵראה כמותם. הם מצאו מוצא קל ונעים: במקום להרגיש נחות, הבה ננמיך את הנורמה של החברה כולה. ואז נרגיש סבבה, ונוכל להמשיך לחיות בבוץ.

ואז – ככה נראית החברה שלנו, ככה נראית המדינה שלנו. כל משפחה שלישית מתפרקת. אין נאמנות, אין קדושה, הכל בוץ תאוותני. הרחובות והעיתונים מלאים תמונות של דוגמניות בבגדי ים.

למה אנחנו צריכים לחיות בחברה כזאת? הרסתם את החברה.

אלא שכאן באים המזדעזעים ומבהירים בחיוך מצטדק: "לא זה מה שמפריע לנו, באמת שלא, מה שמפריע הוא שאשה שבגדה נענשת וגבר שבגד באשתו לא נענש. זה הורס את השוויון".

טוב, נקדים ונאמר שהנסיון לרבע בכח את העיגול ולומר שאין הבדל בין איש לבין אשה הוא נסיון פאתטי שמתעלם מהטבע האנושי. איש הוא לא אשה ואשה היא לא איש. וודאי בתחום המיני יש הבדל משמעותי בין איש לבין אשה, ובין ההשפעה של העניין על האיש לבין השפעתו על האשה.

יאיר לפיד, שהוא לב התרבות הזאת, והוא ודאי לא חשוד על צניעות, כתב את הביוגרפיה של אביו, שגם הוא לא חשוד על צניעות וערכים. היה לו חשוב לתאר את אביו כמי שחייו היו מלאי נשים, כולל נשואות. מאידך, היה לו חשוב לציין שאמו התחתנה בתולה. אינני יודע אם העובדות נכונות. זה לא חשוב. מה שחשוב הוא שבן התרבות המערבית אולי חושב שניאופים ותאוות מכבדים את הגבר, אבל הוא מבין היטב שהם מבזים את האשה.

אבל לגופו של עניין, אני אתכם. בעניין הזה אני בעד שוויון. לשם השוויון אני מציע שנעניש איש שבוגד באשתו בדיוק כמו שמענישים אשה שבגדה בבעלה. אם תלכו בכוון הזה – מצוין. אני אתכם.

העיקר שבסוף נוכל לחיות שוב בחברה אנושית נקיה, שבה המשפחות יציבות ובטוחות.