למה הממשלה מתערבת במעשי הפרט

למה הממשלה מתערבת במעשי הפרט

"יש לסתום לחשובים האלה את הפה, מפני שאנחנו בעד חופש ונאורות וזכות לכל אחד לעשות כרצונו כל עוד הוא לא פוגע באחר"

מחבר: הרב איתי אליצור

שלמה ביגמי, יו"ר ארגון הגאוותנים (הגברים שנשאו שתי נשים ויותר) כועס על בעלי הדעות הקדומות שמתכוונים להפגין נגד מצעד הגאוותניים בשבוע הבא. "את אף אחד לא מעניין מה אני עושה עם נשי בארבע אמותינו" הוא מכריז. "מדובר על מעשה ששלשה אנשים מבוגרים עושים מרצונם החפשי, ולכן לאף אחד אין זכות לומר לנו מה לעשות ומה לא לעשות".

גם סגנו, ד"ר למך ביגמגם, הוסיף: "אנחנו נצעד ברחוב העיר ואיש לא יגיד לנו מה לעשות. מדובר על עניין פרטי שלא מפריע לאיש. ונמאס לנו מכל אלה שמתערבים במה שעושה אדם מבוגר מרצונו החפשי בארבע אמותיו. מדובר כאן על מעשה פרטי שאדם פרטי עושה בארבע אמותיו, ולכן כולכם תחסמו את אלנבי ודיזנגוף לקראת המצעד שלנו ותאפשרו לנו לצעוד. מדובר כאן על מעשה שאדם פרטי עושה בארבע אמותיו, ולכן העיריה תתלה מראש דגלים שלנו בכל העיר. מדובר כאן על מעשה שאדם פרטי עושה בארבע אמותיו מרצונו החפשי, אנחנו חיים כרצוננו ונותנים לאחרים לחיות כרצונם, ולכן אנו דורשים שתסתמו את הפה לכל החשוכים שמתנגדים לנו וחושבים שיש להתיר לכל גבר לשאת רק אשה אחת.

"וכפי שאמרנו", מסכם שוב היו"ר, "מדובר בעניין פרטי לגמרי שעושה האדם בארבע אמותיו, וזה לא אמור לעניין את כלל המדינה. משום כך אנו דורשים אפוא שהמדינה תכיר בנישואין האלה, ותתן להם את כל הזכויות הסוציאליות. ואף יותר, בהתחשב במצבנו המיוחד". לטענתו, כל אלה שמתנגדים לעניין עושים זאת רק משום שנאה ודעה קדומה. "הם פשוט ביגמופובים" אומר ביגמי. "כל האידאולוגיה שלהם באה רק כדי לחפות על ביגמופוביה פשוטה ופרימיטיבית. יש לסתום לחשובים האלה את הפה, מפני שאנחנו בעד חופש ונאורות וזכות לכל אחד לעשות כרצונו כל עוד הוא לא פוגע באחר. המרחב הציבורי צריך להשאר פתוח וחפשי, ולכן צריך לסתום לכל הביגמופובים את הפה, ולא לתת להם להשמיע את קולם החשוך במקומות ציבוריים".

במקביל, פעילי זכויות האדם וחופש המצפון נערכים לתמוך גם במאבקו של מר ראובן אדיפוס. אדיפוס, שלאחרונה נשא לאשה את אמו, מוחה על הקשיים הבירוקרטיים שמערימה המדינה בדרכו. גם הוא טוען: "מה אכפת למדינה ממעשה שעושים שני אנשים מבוגרים בארבע אמותיהם? אנחנו לא פוגעים באיש. מדוע המדינה לא מוכנה לרשום אותי ואת אמי כנשואים? גם לנו מגיעות זכויות ככל זוג צעיר. אמי עוד בגיל הפריון, אנחנו רוצים להביא לעולם ילד, ואיננו רוצים שהוא יוולד מחוץ למסגרת הנישואין".

פעילי זכויות האדם נרתמו, כאמור, למאבקו של אדיפוס. "מדובר כאן באהבה טבעית בין אם לבנה", אומרים בארגוני זכויות האדם, "אך טבעי הוא שאם תאהב את בנה ותרצה להעניק לו את אהבתה, ולא ברור מדוע המדינה שוללת מהם את הזכויות הסוציאליות המגיעות להם.