מדוע יש הרבה הטרדות ותקיפות?

מדוע יש הרבה הטרדות ותקיפות?

יש בינינו הרבה נשים שהוטרדו ונפגעו מינית. כעת לא נותר לנו אלא לשאול את עצמנו איך הגענו למצב הזה ואיך יוצאים ממנו.

מחבר: יואב שורק

ועכשו, אחרי הקמפיין המאסיבי שנוהל כאן, אנחנו סוף סוף יודעים את מה שמעולם לא אמרו לנו: שיש בינינו הרבה נשים שהוטרדו ונפגעו מינית. כעת לא נותר לנו אלא לשאול את עצמנו איך הגענו למצב הזה ואיך יוצאים ממנו.

אני רוצה להעלות השערה מהפכנית: מה דעתכם שזה נובע מכך שמהבקר עד הערב אנחנו קוראים בספרים על מין ועל אונס, קוראים בעתונים על מין ועל אונס, שומעים ברדיו ובטלויזיה על מין ועל אונס?

אני יודע שאין שום קשר וזה סתם אמונות תפלות, כי באמת, למה שיהיה קשר בין פורנוגרפיה לבין תקיפות? מה הקשר בכלל? אבל מה לעשות? האמונות התפלות האלה טבועות בי. אבל אולי התקיפות הן תוצאה של העובדה שאנחנו חיים ונושמים תמונות של דוגמניות? בשלטי רחוב, בעתונים, בפרסומות?

אני יודע שאין הגיון במה שאני אומר, אבל אולי בכל זאת כדאי לבחון את ההשפעה של העובדה שהגברים רואים כל היום נשים שלובשות בגדים שתוכננו במיוחד כדי למשוך את עיני הגברים ולהבליט אברים מסוימים? אני לא מתכוון חלילה לומר שהאשה שהותקפה לבשה בגדים כאלה. היא דוקא לא. אבל הגבר התוקף מתבשל לאט לאט בקרב נשים כאלה שהוא עובד איתן יום יום, ורואה אותן בטלויזיה יום יום. אולי העובדה שגברים ונשים עובדים ביחד ומקשקשים כל היום ביחד, גם היא עושה את שלה?

לא, עונות הנשים, חס וחלילה, זה בכלל לא קשור.

הנשים גם יודעות להצביע בדיוק על האשם: הגברים, כמובן, אשמים. גבר הוא לא בן אדם, הוא סתם חתיכה אחת גדולה של יצר-הרע. טוב, בתור גבר אני בהחלט יכול להסכים עם הקביעה הזאת. אז עכשו, כאשר אנו יודעים בדיוק גם מה הבעיה וגם מי אשם, מה אנחנו עושים?

כי בהנחה שלהכניס עכשו לכלא את כל הגברים זה לא כל כך מעשי, וגם להכניס את כל הגברים לתאי גזים זו פעולה שעלולה להתקל בכמה קשיים בירוקרטיים, נשאלת השאלה מה כן?

חוץ מלשפוך הרבה דלק על מדורת היצר הבוערת בלאו-הכי, מה עוד אפשר לעשות?

להסביר לגברים שלא נעים לנשים להפגע? להסביר להם שזה אסור? לעורר מודעות? אין היום נושא שעוררו את המודעות אליו יותר מזה. מישהו כאן באמת חושב שהגברים לא יודעים שזה אסור? שיש עוד מה ללמד אותם בעניין? איזה דבר מעשי אפשר לעשות?

חוץ מאשר, אולי, להפסיק כבר את הטירוף המיני שאנחנו חיים בו.